FAQ – najczęstsze pytania

Na stronie głównej QR System odszukaj zakładkę „Wygeneruj Kod QR”. Wszystko co musisz zrobić, aby uzyskać unikalny kod QR, to wypełnić puste pole formularza wybraną przez Ciebie treścią kodu. Ustal, jakie informacje chcesz zawrzeć w kodzie, zapisz je, a następnie wybierz opcję „Wygeneruj”. Otrzymany w ten sposób kod QR możesz pobrać i wydrukować, aby umieścić go na przypisanym do niego przedmiocie.

Kody QR (z ang. „Quick Response”) służą do kodowania znaków tworzących dla odbiorcy informacje o produkcie. Są to dane zapisane literami, cyframi bądź symbolami, zaprezentowane w formie graficznej. Do ich odczytania niezbędny jest czytnik dedykowany kodom QR. Zasada działania jest analogiczna do kodów kreskowych na dystrybuowanych produktach, z tą różnicą, że dwuwymiarowy kod QR pozwala na zapis większej ilości informacji o zróżnicowanym charakterze.

Jaki koszt wiąże się z wygenerowaniem kodu QR w QR System? Zerowy, nie licząc chwili, której potrzebujesz, aby stworzyć własny niepowtarzalny kod QR. Generowanie kodów QR nie wiąże się z żadną licencją i nie wymaga rejestracji w aplikacji QR System. Jeśli jednak chcesz skorzystać z pełnej funkcjonalności, jaką oferuje nasz serwis, dołącz do grona zadowolonych użytkowników zarejestrowanych w QR System.

Kody QR generowane za pośrednictwem aplikacji QR System to źródło informacji o zasobach użytkownika oraz znaczące wsparcie podczas zarządzania nimi oraz kontroli, zwłaszcza w przypadku dużych ilości sprzętów i urządzeń. Dlatego warto wygenerować kod QR dla każdego posiadanego przedmiotu, jak również produktów nowo nabytych. W ten sposób kody QR pozwolą dopilnować spraw związanych nie tylko z serwisowaniem, ale okażą się pomocne podczas inwentaryzacji czy potencjalnych transakcji.

Kody QR niewątpliwie posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość odczytania kodów QR za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w specjalny skaner. Prosta w obsłudze aplikacja pozwala błyskawicznie zeskanować kod QR. Wystarczy nakierować aparat w telefonie na dowolny kod QR, aby umożliwić skanerowi pobranie i wyświetlenie na ekranie urządzenia zaszyfrowanych informacji.

W aplikacji QR System wybierz zakładkę „Moje urządzenia”. Wskaż pozycje, które chcesz całkowicie przekazać wybranej przez Ciebie osobie. Na karcie produktu odszukaj pole „Przekazanie urządzenia”. Aby dokonać całkowitego przekazania urządzenia, podaj adres mailowy nowego właściciela. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie decyzji poprzez wybranie opcji „Przekaż własność”. Kiedy nowy właściciel zaloguje się w aplikacji i potwierdzi przyjęcie urządzenia, otrzymasz powiadomienie na swoim koncie użytkownika.

Zaloguj się na swoje konto użytkownika w QR System i przejdź do zakładki „Wygeneruj kod”. Aby stworzyć kod QR wybranego urządzenia, opisz go w krótkim formularzu, a następnie wybierz opcję „Wygeneruj”. Na ekranie aplikacji wyświetli się wygenerowany kod QR, który automatycznie zostanie dodany do listy Twoich urządzeń. Wszystkie wygenerowane kody QR znajdziesz w zakładce „Moje QR kody”.

Twoje urządzenie wymaga wizyty serwisanta? Aby zamówić serwis poprzez aplikację QR System, przypisz wybrany produkt do ustalonych przez Ciebie kategorii i obiektu. W tym celu wybierz urządzenie z listy i zaznacz pole „nieprzypisany”. Wskaż kategorię produktu oraz dodaj obiekt, zapisując jego dokładną lokalizację. To wskazówka dla serwisanta i sposób na najszybszą realizację usługi. Następnie na karcie produktu wybierz opcję „Zamów serwis”. Wkrótce otrzymasz odpowiedzi z ofertami od specjalistów znajdujących się w Twoim zasięgu.

Małe kwadraty ułożone na siatce, które tworzą kod QR, kryją sporo przydatnych informacji o przypisanym do niego urządzeniu. Po zeskanowaniu kodu QR wygenerowanego w aplikacji QR System udostępnione zostaną: nazwa urządzenia, numer seryjny, data następnego serwisu, a także obiekt, czyli adres, pod którym znajduje się oznaczony kodem produkt.

Jeśli kod QR, który chcesz odszyfrować, widnieje na zdjęciu, możesz skorzystać z dostępnych aplikacji przeznaczonych do odczytu kodów QR. W serwisie QR System zrobisz to w prosty sposób za pomocą kamery. W celu zeskanowania QR kodu kamerą, zezwól na dostęp do niej w swojej przeglądarce. Po przyłożeniu kamery bezpośrednio na kod, zostanie on najpierw zlokalizowany a następnie na ekranie wyświetlą się zawarte w nim informacje.

Spektrum możliwości, jakie dają kody QR, jest naprawdę szerokie. Przede wszystkim stanowią źródło informacji z błyskawicznym dostępem. W logistyce przyspieszają inwentaryzację i pozwalają na pełną identyfikowalność produktów. Ponadto usprawniają analizę aktualnego zaopatrzenia. Dla usługodawców są niezastąpionym narzędziem do kontroli terminów realizacji powierzonych zadań. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane także w systemach automatyki domowej. W przypadku Smart Home zwalnia domowników od kontroli gwarancji, terminów ubezpieczenia czy konserwacji sprzętów domowych.

Możesz również skorzystać z opcji udostępnienia szczegółowych informacji o urządzeniu. W tym celu podaj adres mailowy odbiorcy, a następnie zaznacz, jakimi informacjami o urządzeniu chcesz się podzielić z adresatem wiadomości. Następnie wybierz pole „Udostępnij informacje”. O skutecznym przekazaniu informacji poinformuje Cię komunikat: „Udostępniono szczegółowe informacje o urządzeniu dla adresu „jan.kowalski@xyz.pl”. Odbiorca wiadomości jednym kliknięciem zyska dostęp do przesłanych mu informacji.